RoadOne Cavalry HP All Season P255/50R20 109V Passenger Tire
SKU: WM-106930630 Category:
Description
RoadOne Cavalry HP P255/50R20 109V
OVERVIEW
    • Tread formulation is designed for long wear and enhanced traction
    • Radial construction
    • Twin steel belts boost stability
  • Size: P255/50R20
  • Load Range: SL
  • Product May Vary From Picture
  • Wheel/Rim Not Included
Specifications
Tire Diameter: 20 in
Tire Terrain: Highway Terrain
Construction Type: Radial
Features: Fits Multiple Makes And models
Tire Size: 255/50R20
Brand: Roadone
Vehicle Type: Car
Tire Width: 255 mm
Tire Aspect Ratio: 50
Wheel Diameter: 20 in