Otani EK2000 P185/65R15 88H Fits: 2017 Hyundai Accent LE, 2013-14 Honda Fit EV
SKU:
WM-312605970
Category: TIRENOADS
Description
Otani EK2000 P185/65R15 88H
Specifications
Tire Diameter: 15 in
Tire Terrain: Highway Terrain
Construction Type: Radial
Tire Size: 185/65R15
Brand: Otani
Vehicle Type: Crossover & Minivan
Tire Width: 185 mm
Tire Aspect Ratio: 65
Wheel Diameter: 15 in
Warranty Distance: 0 miles
Tire Season: All-Season
Tire Speed Rating: H
Tire Type: Passenger Car Tires
Tire Load Index: 88
Uniform Tire Quality Grade (UTQG): 500 A A