Cosmo MuchoMacho All Season P205/45RZR16 87W XL Passenger Tire
SKU:
WM-767138068
Category: TIRENOADS
Description
- All-season tread
- Black sidewall
- Offers drivers a long tread life for more miles
- Superior Wet Traction and Hydroplaning Resistance
- Durability and Longevity
Specifications
Tire Diameter: 23.1 in
Tire Terrain: Highway Terrain
Construction Type: Radial
Features: Universal Fit
Tire Size: P205/45RZR16
Brand: Cosmo
Vehicle Type: Car
Tire Width: 205 mm
Tire Aspect Ratio: 45
Wheel Diameter: 16 in