BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 All-Season LT265/70R17/C 112/109S Tire
SKU: WM_137702438 Category:
Description
About this item
Product details
BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 All-Season Tire
[2] Exceeds Rubber Manufacturer Association Severe Snow Traction Requirements.
Specifications
More details
Tire Diameter
31.7 in
Tire Terrain
Highway Terrain
Construction Type
Radial
Features
Tire Size
LT265/70R17/C 109S
Brand
BF Goodrich
Vehicle Type
Light Truck
Tire Width
265 mm
Tire Aspect Ratio
70
Wheel Diameter
17 in